• PL
  • EN
  • DE
Ważna informacja - KASA w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00 do odwołania. Tymczasowo jest zlokalizowana na niskim parterze od strony ul. Działkowej obok Straży Miejskiej.  Dostęp do kasy odbywa się poprzez okienko zewnętrzne, dostosowane do obsługi klientów. ***  Uwaga - od 16 marca do odwołania  poszczególne Wydziały UMiG w Krapkowicach będą wykonywały określone zadania w SPOSÓB WYŁĄCZAJĄCY BEZPOŚREDNIĄ OBSŁUGĘ INTERESANTÓW - czytaj więcej >> *** W związku ze złagodzeniem obostrzeń przez rząd RP podjęto decyzję o otwarciu z dniem 28 kwietnia 2020 roku Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Krapkowicach. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Sezon grzewczy rozpoczęty

wegiel-kamienny-orzech.jpeg

Chłodniejsze dni sprawiły, że rozpoczął się sezon grzewczy, a co się z tym wiąże palenie w piecach. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wzywani są do zgłoszeń dotyczących ewentualnego przetwarzania odpadów lub zwyczajnie do dużego zadymienia lecącego z komina. Strażnicy miejscy zobligowani są do przeprowadzenia kontroli spalanych substancji grzewczych w piecach. Każda kontrola powinna zakończyć się sporządzeniem protokołu. Za spalanie odpadów w piecach grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. Sam czyn stanowi wykroczenie z art. 191 Ustawy o odpadach. Jednak nie tylko odpadami mieszkańcy gminy Krapkowice nie mogą palić w piecu. Na terenie Województwa Opolskiego funkcjonuje tak zwana ,,uchwała antysmogowa" przyjęta Uchwałą Sejmiku Województwa Opolskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa opolskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji, w których następuje spalanie paliw. W związku z tym aktem prawnym zakazuje się spalania w piecach węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych tj. paliw o uziarnieniu mniejszym niż 3 mm, paliw stałych produkowanych mułów i flotokoncentratów węglowych, paliw stałych produkowanych z węgla kamiennego, w których zawartość frakcji o uziarnieniu mniejszym niż 3 mm jest większa niż 15 % oraz drewna i biomasy drzewnej w stanie roboczym przekraczającej 20 % wilgotności. Ogrzewanie domów tymi substancjami stanowi wykroczenie z art. 334 Ustawy Prawo Ochrony Środowiska, za które można otrzymać mandat karny nawet do 500 zł

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).