• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Miesiąc Seniora w gminie Krapkowice

1 października uroczyście rozpoczęto „Miesiąc Seniora” w gminie Krapkowice. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Krapkowicach. Następnie burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura i przewodniczący Rady Miejskiej w Krapkowicach Arnold Joszko wraz z seniorami udali się kolorowym korowodem do Krapkowickiego Domu Kultury. W tym roku rozpoczęcie „Miesiąca Seniora” w gminie Krapkowice realizowano w ramach obchodów polsko-czeskiego dnia seniora pn. „Aktywni seniorzy polsko-czeskiego pogranicza”.

Z zaproszenia na uroczystość skorzystali członkowie Uniwersytetu III Wieku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia Twórców i Artystów „Pasja”, Krapkowickiego Stowarzyszenia Trzeźwościowo-Turystycznego, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji, Domów Dziennego Pobytu z Krapkowic i gmin ościennych, Forum Seniorów Województwa Opolskiego oraz Rady Seniorów w Opolu. Gościem specjalnym uroczystości była delagacja seniorów z partnerskiego miasta Lipove-Lázné.

Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Krapkowicach Arnoldem Joszko przekazał seniorom symboliczny klucz do bram miasta zaproszając do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, koncertach, warsztatach i wykładach przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach przy współpracy z instytucjami kulturalno-oświatowymi i sportowymi.

Uroczystym obchodom towarzyszyły: występy artystyczne dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 1 i nr 2 w Krapkowicach, wykład kardiologa i dietetyka na temat zdrowia, występ taneczny podopiecznych Domu Dziennego Pobytu, występ muzyczny zespołu „Niezapominajki” oraz występ artystyczny krapkowickich mażoretek.

Zaproszeni goście skorzystali z przygotowanych poczęstunków oraz stanowisk promujących zdrowie, urodę i rekrerację. Uczennice klasy wielozawodowej z Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach przygotowały pokaz modnych w tym sezonie fryzur.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).