• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przebudowa ul. Opolskiej

Pierwszy etap przebudowy ulicy Opolskiej jeszcze w tym roku, a dokładniej do połowy grudnia. Te bardzo dobre dla mieszkańców informacje z Zarządu Dróg Wojewódzkich przywieźli 20 września burmistrz Andrzej Kasiura i zastępca Romuald Haraf.

Na odcinku 1400 metrów - od torów w kierunku Metsy Tissue -  pojawi się nowa nawierzchnia dostosowana do ruchu ciężarowego, przebudowany zostanie także chodnik.

Trwa rozstrzygnięcie przetargu, z niecierpliwością czekamy na podpisanie umowy. Przypomnijmy, temat przebudowy ulicy Opolskiej wielokrotnie uzgadniany był przez burmistrza i dyrekcję Zarządu Dróg Wojewódzkich. Realizacja drugiego etapu przebudowy - wspólnie przez gminę Krapkowice i ZDW - planowana jest w przyszłym roku. To odcinek od ulicy Pocztowej do torów. Według kosztorysu, którego opracowanie zleciła gmina, ta inwestycja to koszt 5,5 mln zł. Z budżetu gminy na ten cel zabezpieczone zostaną 2 mln zł.

IMG_20190920_115157.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).