• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Podziękowanie za plony

To było wyjątkowe podziękowanie za plony. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat wszystkie sołectwa gminy Krapkowice wzięły udział w barwnym korowodzie dożynkowym i zaprezentowały misternie wykonane korony żniwne.

DSC_9387.jpeg

1 września rolnicy, samorządowcy i mieszkańcy gminy za plony dziękowali w Gwoździcach. Zakończenie żniw tradycyjnie rozpoczęła msza święta, która odprawiona została w kościele parafialnym w Rogowie Opolskim. Po mszy, ulicami Gwoździc przeszedł barwny korowód. 11 sołectw prezentowało korony żniwne - arcydzieła z ziaren i kłosów oraz  tegoroczne plony. Pełne humoru, przystrojone z fantazją platformy i zabawne hasła sprawiły, że w Gwoździcach nie było mieszkańca, który korowodu nie witałby z uśmiechem na twarzy.

DSC_9468.jpeg

Podczas święta rolników nie mogło zabraknąć także symbolicznego przekazania chleba. Na ręce burmistrza Andrzeja Kasiury oraz sołtysa Artura Thiela przekazali je starostowie dożynek, Beata i Marcin Kolenda. „Dziękuję za ten chleb z tegorocznych zbiorów. Przyjmuję go z wielką czcią i pokorą, obiecuję dzielić go tak, aby nikomu i w Gwoździcach i w gminie Krapkowice go nie zabrakło. ” mówił burmistrz. Następnie, pokrojone bochny wypieczone z tegorocznych zbiorów trafiły do zgromadzonych na dożynkach mieszkańców.

DSC_9514.jpeg

Burmistrz przedstawicielom wszystkich sołectw biorących udział w święcie plonów przekazał także nagrody pieniężne za misternie wykonane korony dożynkowe i udział w pięknym korowodzie. Tegoroczne dożynki były wyjątkowe. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat swoje korony zaprezentowały wszystkie sołectwa gminy Krapkowice, w tym Borek oraz Nowy Dwór Prudnicki. Za obecność oraz przygotowanie tak finezyjnych i efektownych podziękowań za plony burmistrz podziękował wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w przygotowanie oraz sołtysom.

IMG_9482.jpeg

Podczas święta plonów na scenie zaprezentowali się: Krapkowicka Orkiestra Dęta, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie Opolskim, mażoretki z Krapkowickiego Domu Kultury, zespół „Baba z Chopym”, „Michalina Starosta” i „De Silvers” , a dożynki zakończyła zabawa taneczna, której rytmu nadawał Zespół PAGO. Tegorocznym dożynkom towarzyszyła także biesiada z Radiem Silesia.

Na tegoroczne miejsko-gminne dożynki zaprosili burmistrz Andrzej Kasiura, sołtys Artur Thiel oraz rada sołecka Gwoździc. Współorganizatorami święta plonów byli: gmina Krapkowice, Krapkowicki Dom Kultury oraz Radio Silesia.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).