• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Nowe połączenia autobusowe

Ponad 27 tysięcy dla Krapkowic, ponad 7 tysięcy dla Zdzieszowic, a 4 dla Gogolina.  29 sierpnia w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach podpisano umowy na dopłaty w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej.

Umowy z opolską wicewojewodą Violettą Porowską podpisali burmistrzowie: Sybilla Zimmerman, Joachim Wojtala i Andrzej Kasiura oraz skarbnicy gmin. To dopłaty do końca 2019 roku.

W Krapkowicach z funduszu już od września uruchomione zostanie nowe połączenie tzw. tramwajem, którym teraz będzie można dojechać do Steblowa (linia nr 71 Otmęt ŚZPS – Krapkowice ul. Opolska przez Krapkowice Sady – Krapkowice Pływalnia – Steblów).  

PDFLinia 71 Krapkowice - Krapkowice.pdf

IMG_9418.jpeg

Dodatkowo, poza nowym połączeniem objętym dofinasowaniem, dla mieszkańców uruchomione zostaną linie:

-Krapkowice-Krapkowice przez Żywocice PSP, Żużela, Ligota Krapkowicka

PDFLinia 135 Krapkowice - Krapkowice przez Żużele, Ligote Krapkowicką.pdf

-Krapkowice-Dąbrówka Górna, przez Gwoździce, Rogów Opolski

PDFLinia 134 Krapkowice - Dąbrówka.pdf

-Krapkowice-Nowy Dwór Prudnicki przez Żywocice PSP, Pietna, Ściborowice, Wesołą, Kórnica.

PDFLinia 133 Krapkowice - Nowy Dwór Prudnicki.pdf

Gmina miesięcznie do tych połączeń dopłaci 8 tysięcy złotych. Dodatkowo, z gminnej kasy ponad 16 tysięcy złotych miesięcznie przeznaczonych zostanie na zakup biletów miesięcznych dla uczniów i przedszkolaków.

W ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej na terenie województwa opolskiego podpisanych zostanie 13 umów, na kwotę ponad 1 mln 127 tysięcy złotych.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).