• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

Zmiany w przepisach oświatowych, transport dzieci do szkół i przedszkoli, opłaty za wyżywienie oraz opieka stomatologiczna. Te tematy zdominowały spotkanie burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury z dyrektorami placówek oświatowych gminy Krapkowice. Narada poświęcona przygotowaniom szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego 2019/2020 odbyła się 27 sierpnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krapkowicach.  

W nowym roku szkolnym uczniowie krapkowickich placówek zaproszeni zostaną m.in. do włączenia się w akcję Sprzątania Świata Polska 2019, która odbędzie się od 20 do 22 września 2019 roku na terenie całego kraju. W tym roku Akcja przebiega pod hasłem: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

Nauczyciele oraz uczniowie zaproszeni zostali także do podążania „Obuwniczym Szlakiem”, który – na wzór wrocławskich krasnali - powstał w naszej gminie. Ale mowa była nie tylko o lokalnych wycieczkach. Już wiadomo, że Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe będzie organizatorem wyjazdów edukacyjnych do Muzeum Gospodarstwa Domowego w Ziembicach oraz Opactwa Cystersów w Henrykowie.

Spotkanie było także doskonałą okazją do wręczenia nagród jubileuszowych kierownikom jednostek oświatowych za 30 i 35 lat pracy zawodowej. Nagrody otrzymali: Danuta Glinka, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Krapkowicach,  Narcyza Chromińska dyrektor Publicznego Przedszkola nr 8 w Krapkowicach oraz Mariusz Znamiec dyrektor Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krapkowicach.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).