• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dożynki w Żywocicach

25 sierpnia odbyły się Wiejsko-Parafialne Dożynki w Żywocicach. Zakończenie żniw rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. św. Floriana. O 14:30 ulicami miejscowości przeszedł barwny korowód. O 15:00 rozpoczął się dożynkowy festyn przy ulicy Średniej.

Podczas święta rolników nie mogło zabraknąć symbolicznego przekazania chleba. Na ręce burmistrza Andrzeja Kasiury bochen przekazali starostowie dożynkowi Katarzyna Tomanek i Kewin Dresler.

Podczas święta plonów na scenie zaprezentowali się: dzieci z przedszkola w Żywocicach, orkiestra „Oder Blass Band” oraz żywociccy monocykliści. Na scenie wystąpili również mieszkańcy Żywocic w skeczu "Bamber szukoł Freli". O 18:00 wystąpił gość specjalny zespół kabaretowo-biesiadny „Wesoły Masorz”, a o 19:30 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Flirt.  

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).