• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Gazyfikacja Żywocic

Gaz w żywocickich placówkach już za rok, a w gospodarstwach domowych najpóźniej w 2021 roku.

Krapkowiccy samorządowcy o nowe przyłącze starali się dwa lata. Efektem jest podpisanie przez Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o. umowy z wykonawcą na budowę gazociągu z Krapkowic przez Żywocice do Discoplexu A4. Za budową przyłącza w Warszawie lobbowali Rafał Adamiszyn, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Opolu. Do zawarcia umowy przyczynili się także Andrzej Górski i Agnieszka Michala z opolskiego oddziału PSG.

Już wiosną 2020 roku mieszkańcy Żywocic będą mogli składać w krapkowickim oddziale Polskiej Spółki Gazownictwa wnioski o wydanie przyłączy gazowych, a następnie podpisywać umowy na wykonanie przyłączy do ich gospodarstw domowych. A to oznacza, że najpóźniej od wiosny 2021 roku mieszkańcy będą mogli korzystać z gazu. Będzie wygodniej i ekologicznej.

Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach w dalszym ciągu prowadzi rozmowy z Polską Spółką Gazownictwa w sprawie rozbudowy sieci w Dąbrówce Górnej oraz budowy gazociągu do  Rogowa Opolskiego, a w dalszej perspektywie do Gwoździc.

IMG-20190719-WA0000.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).