Kolory pojemników - na co są przeznaczone

 

Pojemnik/worek czarny

wrzucamy:

wystudzony popiół paleniskowy (w okresie od 1 kwietnia do 31 października), styropian, gumy, opakowania po aerozolach, tłusty i zabrudzony papier np. po maśle czy margarynie, butelki po olejach spożywczych, resztki mięsne i rybne, kalki, papier termiczny i faksowy, tapety, odpady higieniczne, waciki, pieluchy, papierowe ręczniki, porcelanę, ceramikę, doniczki ceramiczne, szkło stołowe, okularowe, żaroodporne, fajans, lustra i szyby, zużyte gąbki, zużyte jednorazowe maszynki do golenia, pumeks, worki po cemencie, płyty CD, zużyte worki do odkurzacza, odpady po domowych zwierzętach np. trociny, żwirek z kuwety, opakowania po środkach chwasto - czy owadobójczych, zużyte zapalniczki.

 

Pojemnik/worek żółty:

wrzucamy:

puste, odkręcone i zgniecione butelki plastikowe po napojach (np. typu pet), puste butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, plastikowe opakowania po żywności bez zawartości (np. jogurtach, serkach), plastikowe zakrętki, folię i torebki z tworzyw sztucznych, puszki po napojach i konserwach bez zawartości, puste kartoniki po sokach i mleku, plastikowe, doniczki, sztućce, plastikowe i metalowe kapsle, pokrywki od słoików, druty, gazety, książki, katalogi, zeszyty, papierowe torby i worki, papier szkolny, biurowy, kartony i tekturę oraz zrobione z nich opakowania.

 

Pojemnik/worek zielony:

wrzucamy:

butelki i słoiki szklane po napojach i żywności bez zawartości, puste szklane opakowania po kosmetykach.

UWAGA! Jeśli zbiórka prowadzona jest w workach nie wrzucamy stłuczki szklanej!

Pojemnik/worek brązowy:

w okresie od 1 kwietnia do 31 października wrzucamy: trawę, liście, gałęzie, części roślin, resztki kuchenne za wyjątkiem mięsa i ryb,

w okresie od 1 listopada do 31 marca wrzucamy: wystudzony popiół paleniskowy.

 

 

 

Ulotki do pobrania:

PDFCo, gdzie wrzucamy - ULOTKA INFORMACYJNA.pdf (258,74KB)