• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przedszkolaki już grają w "Eko Krapkowice"

W dniu 26 czerwca 2019 roku Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura spotkał się z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 8 w Krapkowicach. Celem wizyty było przekazanie dzieciom gry edukacyjnej „Eko-Krapkowice”.

Gra wykonana jest z tkaniny podłogowej, w formacie 1,5 x 2,0 m, po której uczestnicy zabawy  poruszają się zgodnie z wyrzuconą liczbą oczek. Tłem gry są charakterystyczne miejsca gminy Krapkowice, takie jak baszta, zamek w Krapkowicach, zamek w Rogowie Opolskim  czy krapkowicka marina.

Gra w sposób praktyczny przekazuje dzieciom wiedzę na temat sposobów dbania o czyste powietrze, a tym samym ograniczenia niskiej emisji.  Utrwalanie tych informacji poprzez zabawę w naturalny sposób trafia do dzieci, które mogą się nią podzielić z rodzicami czy dziadkami.

Gmina Krapkowice zakupiła w sumie 15 kompletów gier, które trafią do krapkowickich szkół i przedszkoli. 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).