• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowickie Wianki nad Odrą

Dni Krapkowic i Piknik Odrzański, czyli Krapkowickie Wianki nad Odrą 2019. W tym roku święto mieszkańców gminy Krapkowice trwało trzy dni.

Krapkowickie Wianki nad Odrą rozpoczęły się w piątek losowaniem drużyn startujących w wyjściach smoczych łodzi i koncertem Krapkowickiej Orkiestry Dętej. O 20:00 na scenie przy ulicy Przybrzeżnej wystąpił zespół plasujący się w czołówce polskich wykonawców spod znaku marzeń, wiatru i pogody „Zejman i Garkumpel”. O 22:00 przy nabrzeżu Osobłogi odbyło się magiczne widowisko obrzędowe „Noc Świętojańska” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”.

IMG_8501.jpeg

Drugi dzień rozpoczął jarmark i warsztaty rękodzieła „Śląskie pasje”. Wyjątkowa ceramika, witraże, ozdoby decoupage, haftowane cudeńka można było nie tylko kupić, ale także poznać tajniki ich tworzenia biorąc udział w warsztatach. O 13:00 rywalizację zaczęły załogi Smoczych Łodzi. Po zaciętych walkach pierwsze miejsce zajęła drużyna „Groszmal Groszowice”, drugie „Statek widmo”, trzecie „Pędzące strzykawki”, a czwarte załoga Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach. O 18:00 na scenie przy placu Eichendorffa zaprezentowali się wykonawcy z Klubu Wokalisty działającego przy Krapkowickim Domu Kultury. Tuż po młodych artystach wystąpił zespół Honker i wyczekiwana gwiazda wieczoru, folkowy zespół ZAKOPOWER.

IMG_8857.jpeg

W niedzielę o 14:30 plac Eichendorffa zamienił się w Fabrykę Niespodzianek. Były gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Na scenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród załogom Smoczych Łodzi. Były także pokazy taneczne uczniów PSP nr 1 w Krapkowicach, mażoretek „Axel” i „Axelki” oraz klubu tańca Sieradan. O 19:00 wystąpił zespół Rebelianci, a o 21:00 zespół rockowy Sztywny Pal Azji.

IMG_9012.jpeg

Podczas trzech dni wolontariusze Krapkowickiego Centrum Dobroczynności prowadzi także zbiórkę charytatywną.

IMG_8733.jpeg

Organizatorami Krapkowickich Wianków nad Odrą byli: gmina Krapkowice, Krapkowicki Dom Kultury oraz Port Jachtowy w Krapkowicach.

Dziękujemy Państwu za hojność, obecność i zgotowany artystom aplauz.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).