• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bezpieczne gospodarstwo rolne

24 maja Placówka Terenowa KRUS w Strzelcach Opolskich zorganizowała w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Krapkowicach podsumowanie, na etapie powiatu, XVII Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, w którym udział wzięły 2 gospodarstwa rolne oraz IX Ogólnokrajowego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. W konkursie, w powiecie krapkowickim, udział wzięło 16 szkół, które złożyły 196 prac dzieci. Ideą tych konkursów jest propagowanie wśród dzieci i ich rodziców dobrych nawyków podczas zabawy i pracy w gospodarstwie rolnym. Na uroczystej gali obecny był Dyrektor OR KRUS w Opolu Lech Waloszczyk oraz Zastępca Dyrektora Piotr Ciona. Zostali zaproszeni fundatorzy nagród dla laureatów: w imieniu starosty krapkowickiego zaszczycił nas swoją obecnością Sekretarz Henryk Małek, w imieniu burmistrza Krapkowic Anna Wojtala, obecni byli również dyrektorzy szkół oraz władze gmin Strzeleczki i Walce. W powiecie krapkowickim laureatami konkursu BGR zostali:  I miejsce Ingryda i Gerard Mikus ze Ściborowic, II miejsce Andrzej Konieczny z Gogolina. Natomiast finalistami konkursu plastycznego zostali: w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) I miejsce zajęła Emilia Scudło uczennica PSP w Walce, II miejsce Martyna Skowronek PSP  w Kamieniu Śląskim, III miejsce Katarzyna Huta PSP w Walcach. W drugiej grupie wiekowej (klasy 4-7)  I miejsce zajęła Laura Kapula PSP w Kórnicy, II miejsce Milena Solus PSSP nr 5 w Krapkowicach, III miejsce Jessica Serafin PSP w Komornikach. Przyznano również 3 wyróżnienia: dla Sylwii Witek PSSP nr 5 w Krapkowicach, Angeliki Staszak PSP w Zielinie oraz Julii Stanowskiej PSP w Komornikach.

Placówka Terenowa KRUS w Strzelcach Opolskich zorganizowała również wystawę prac plastycznych dzieci biorących udział w konkursie.

                                     W imieniu Dyrekcji OR KRUS w Opolu

                                                           Życzę bezpiecznej pracy i dobrych zbiorów

                                                           Kierownik PT KRUS w Strzelcach Opolskich

                                                                                                             Izabela Majerska   

P1020531.jpeg P1020459.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).