• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nominacje dla dyrektorów szkół i przedszkoli

W dniu 23 maja 2019 r. Burmistrz Krapkowic  Andrzej Kasiura wręczył nominacje dyrektorom placówek oświatowych gminy Krapkowice. Swoje kadencje na stanowiskach dyrektorzy rozpoczną wraz z nowym rokiem szkolnym, czyli od 1 września 2019 r. Powierzenie stanowiska dyrektora otrzymali:

  • Agata Juszczyk- dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
    w Krapkowicach,
  • Ryszard Reszczyński – dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kórnicy,
  • Barbara Szczerska - pełniąca obowiązki dyrektora Publicznego Przedszkola w Żywocicach.

Nominacje przekazane zostały podczas spotkania dyrektorów placówek oświatowych gminy Krapkowice, które odbyło się w Krapkowickim Domu Kultury, Burmistrz Krapkowic serdecznie pogratulował dyrektorom, życząc wielu sukcesów zawodowych.

Spotkanie było również okazją do przedstawienia projektów oświatowych, które będą realizowane w naszej gminie w 2019 r.:

  1. „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań - Razem Bezpieczniej.”

 W ramach projektu gmina Krapkowice podejmie działania ściśle związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie miasta. Gmina otrzyma z budżetu państwa dotację w wysokości 100.000,00 zł  na modernizację trzech przejść dla pieszych przy ul. Żeromskiego, ul. Kilińskiego
i ul. 3 Maja. W ramach programu przewidziano również działania edukacyjne w formie cyklu spotkań  pn.”Widać mnie – kierowco uważaj!”, które zostaną przeprowadzone w szkołach i przedszkolach
na terenie gminy Krapkowic. Całkowity koszt projektu wyniesie 142.100,00 zł. Kwota wsparcia
z budżetu państwa wyniesie 100.000,00 zł. natomiast gmina zabezpiecza  42.100,00 zł.

  1. Program „Posiłek w szkole i w domu”.

W programie uczestniczyć będą trzy szkoły z gminy Krapkowice: Szkoła Podstawowa w Żywocicach, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Górnej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kórnicy. W ramach otrzymanego wsparcia finansowego szkoły dokonają drobnych usług remontowo-adaptacyjnych polegających na odmalowaniu kuchni i jadalni, zostanie zakupiony nowy sprzęt do kuchni m.in.:
piece konwekcyjno-parowe, kuchnie gazowe, zmywarki, zamrażarki, garnki, patelnie elektryczne oraz inne drobne sprzęty potrzebne do przygotowania posiłków. Całkowity koszt zadania wyniesie 151.390,00 zł. Kwota wsparcia z budżetu państwa stanowi 80% wydatków, tj. 121.112,00 zł, natomiast gmina zabezpiecza 20% wydatków, co stanowić kwotę będzie  30.278,00 zł.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).