• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Arte Disabled"

Te prace to nie tylko forma terapii, to prawdziwa sztuka, a gdzie wystawiać sztukę, jak nie w galerii? Dziś w filii Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Polnej odbyło się oficjalne otwarcie ,,ArteDisabled”. To galeria, w której podziwiać możemy prace podopiecznych ŚDS, między innymi obrazy tworzone różnymi technikami i ceramikę. Przypominamy, Środowiskowy Dom Samopomocy złożył projekt w ramach rządowego programu ,,Od zależności ku samodzielności " i … pokonał konkurencję. Znalazł się wśród 46 najlepszych z całego kraju (jedyny projekt z Opolszczyzny). Galeria powstała właśnie w ramach tego projektu. Zakłada on także między innymi cykl spotkań integracyjnych z uczniami szkół i przedszkoli, a pierwsze warsztaty już jutro. Galerię odwiedzą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

Całkowity koszt projektu to 75 000 zł, z czego 60 000 zł to środki Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pozostałe stanowią wkład własny gminy Krapkowice.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).