• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przedszkolaki tańczą do muzyki filmowej

15.05.2019 w KDK Krapkowice, odbył się III Krapkowicki Przegląd  „Przedszkolaki tańczą”. W tym roku przebiegał pod hasłem: „Muzyka Filmowa”. Po raz kolejny gospodarzem i organizatorem  barwnego widowiska była „Tęczowa Szósteczka”- Przedszkole Publiczne
Nr 6 w Krapkowicach, natomiast patronat nad imprezą objął Burmistrz Krapkowic pan Andrzej Kasiura.

Przeglądy taneczne stały się już tradycją. Od lat Tęczowa Szósteczka specjalizuje się w pięknych widowiskach tanecznych, z udziałem dzieci. To stanowiło inspirację do tego rodzaju przedsięwzięcia. Inicjatorkami i pomysłodawczyniami były nauczycielki Irena Gołdyn  oraz Grażyna Sieryk. Od tego czasu przedszkole organizuje przeglądy taneczne, z udziałem wszystkich przedszkolaków z gminy Krapkowice, które cieszą się ogromnym powodzeniem.   

Tegoroczna formuła przeglądu nawiązująca do filmoteki światowej pozwoliła dzieciom poznać różnorodne utwory z popularnych filmów. Prowadzące Irena Gołdyn i Grażyna Sieryk, zabrały uczestników w przygodę pełną zabaw,  zagadek i różnorodnych atrakcji.

W atmosferze wspaniałej zabawy przedstawiciele krapkowickich przedszkoli zaprezentowały się w tańcach do muzyki filmowej: „Deszczowa Piosenka”, „Piraci z Karaibów”, „Meluzyna”, „Wyginam śmiało ciało”, „Walc Kwiatów”, „Nie bój się chcieć”, „Uwierz w ducha”, „Grease” oraz „Mam tę Moc”. Przepiękne stroje, niepowtarzalna muzyka, oprawa, wizualizacja
i zaangażowanie uczestników oraz organizatorów sprawiły, że przegląd zyskał wyjątkowy charakter.

Swoją obecnością występy uświetnili zaproszeni goście:

- Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UMiG w Krapkowicach pani Jolanta Myśluk,

- Radni Rady miejskiej w Krapkowicach,

- Dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Krapkowice,

- oraz rodzice uczestników.

Każde dziecko otrzymało prezent ufundowany przez firmy: Tesco, Najlepszy Warzywniak
w Mieście Bożena Miązek, Hurtowania Artykułów Spożywczych Etqa, Sklep Tomi Markt
w Gogolinie, wydawnictwo Klett.

Naczelnik Wydziału Oświaty pani Jolanta Myśluk wręczyła dla każdego przedszkola okolicznościowy dyplom i nagrodę. Ukoronowaniem wysiłku była prezentacja wszystkich zespołów na scenie, w atmosferze radości, śpiewu, baniek mydlanych, aplauzu, które były wyrazem zadowolenia i sukcesu uczestników i organizatorów.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).