• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nasze kulinarne dziedzictwo - smaki regionów

XIII edycja konkursu wojewódzkiego
„Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów"


W niedzielę 04 sierpnia 2013 roku w Opolu - Bierkowicach odbył się XIII konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów". Gminę Krapkowice reprezentowały dwa koła Związku Śląskich Kobiet Wiejskich. Tegoroczna edycja konkursu była bardzo ciekawa jeżeli chodzi o różnorodność produktów
i bardzo bogata w smaki naszego regionu. Na cztery kategorie panie z gminy Krapkowice zajęły dwa pierwsze miejsca.
Nagrody główne otrzymały: Nudle rosołowe pani Gertrudy Drost z koła ZŚKW w Żużeli  oraz Kórnicki marcypan pani Beaty Machoń z koła ZŚKW w Kórnicy. Ponadto pani Maria Żmija-Glombik z koła ZŚKW w Walcach otrzymała nagrodę główną za syrop z dziywanny i pani Teresa Kern z Gospodarstwa Agroturystycznego w Walcach wyróżnienie za galaretkę z kwiatów czarnego bzu. Wszystkie produkty prezentowane przez laureatki konkursu to stare sprawdzone receptury pochodzące z przepisów babcinych zeszytów kulinarnych oraz przekazów rodzinnych - tradycyjnej kuchni śląskiej.

Nad.
Maria Żmija-Glombik

 


Fot.
Maria Żmija-Glombik
1. Kórnicki marcypan
2. Uczestniczki konkursu
3. Uczestniczki konkursu

1. 1.jpeg 2. 2.jpeg 3. 3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).