• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„ Przyhamuj- życie przed tobą”

W ramach Opolskiej Kampanii Edukacyjnej - „ Przyhamuj- życie przed tobą” w Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej Nr 5 w Krapkowicach odbyło się spotkanie. Dyrektor szkoły Mariusz Znamiec przywitał organizatorów spotkania oraz gości: panią Joannę Wnuk i Pana Roberta Gwóźdź z Wydziału Rozwoju i Edukacji z Kuratorium Oświaty w Opolu, przedstawicieli partnerów kampanii z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Polskiego Związku Motorowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczących bezpiecznego uczestnictwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, zasad zachowania się na drodze oraz uprawnień w ruchu drogowym (kategoria AM).

Następnie po części teoretycznej uczniowie zostali podzieleni na grupy i  uczestniczyli w zajęciach praktycznych w tym udzielania  pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych. Zapoznali  się z zasadami  egzaminu na prawo jazdy kategorii AM. Następnie uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą w próbnych testach teoretycznych na kategorię AM w mobilnej sali komputerowej WORD w Opolu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia  sprawdzające  refleks na symulatorze czasu reakcji. Najlepsi uczniowie otrzymali w nagrodę pamiątkowe kamizelki i opaski odblaskowe.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).