• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Baszta otwarta po renowacji

Odnowienie murów, attyki baszty oraz nowe wyposażenie najcenniejszego zabytku w Krapkowicach  przeprowadzono dzięki funduszom  pozyskanym z projektu „Rewitalizacja obiektów zabytkowych – Wieży Bramy Górnej i murów obronnych wraz z otoczeniem w celu ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego oraz naturalnego Krapkowic” realizowanego w ramach Osi V Ochrona Środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego dla działania 05.03. Ochrona dziedzictwa kulturowego i kultury; poddziałania 05.03.03. Dziedzictwo kulturowe i kultura w Aglomeracji Opolskiej w ramach RPO WO 2014-2020.

W Baszcie mieści się całoroczny Punkt Informacji Turystycznej otwarty sześć dni w tygodniu. Sale na trzech piętrach przeznaczone są do organizowania ekspozycji i wystaw. Obecnie zapraszamy do oglądania wyboru starych fotografii Baszty z różnych okresów historycznych oraz dokumentacji wizualnej remontów tego obiektu. Na drugim piętrze prezentowane są prace ceramiczne z dorobku uczestników zajęć prowadzonych w Krapkowickim Domu Kultury oraz część wystawy „Smoki” Marii Wandrowskiej (wcześniej prezentowana w Galerii Studnia). Pani Maria swoje pierwsze kroki twórcze stawiała także w pracowni ceramiki Krapkowickiego Domu Kultury.

Z Baszty możliwe jest oglądanie panoramy w czterech kierunkach. Nowy większy taras widokowy na szczycie wieży wyposażony jest w lunetę,

Baszta czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od 9:00 do 13:00 i od 15:00 do 18:00 w środy od 9:00 do 13:00 i od16:30 do 18:30 oraz w soboty i niedziele od 15:00 do 18:00.

Cennik: 5zł/os. wejście indywidualne do 10 osób; 3zł/os. wejście grupy 10 osób i więcej; 2zł/os. wejście grupy 10 osób i więcej dzieci szkolnych; jednorazowo możliwe jest wejście grupy maksymalnie 25 osób. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).