• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie dotyczące przebudowy DK 45

2 kwietnia w Rogowie Opolskim odbyło się spotkanie zorganizowane przez GDDKiA Oddział w Opolu oraz gminę Krapkowice z mieszkańcami Gwoździc, Rogowa Opolskiego oraz innymi osobami zainteresowanymi przebudową drogi krajowej nr 45 na odcinku Krapkowice  - Rogów Opolski.  

Projektant oraz przedstawiciele GDDKiA bardzo szczegółowo przedstawili koncepcję przebudowy. Droga ta docelowo będzie posiadała klasę GP (droga główna ruchu przyspieszonego, potocznie droga szybkiego ruchu) oraz nośność 115 kN na oś.

Dzięki inwestycji poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo. Przebudowane zostaną: wiadukt, poziomy przejazd kolejowy, dwa skrzyżowania (zjazd do magazynu wojskowego, ul. Boczna w Gwoździcach). Pozostałe zjazdy w drogi podporządkowane oraz na pola uprawne będą zamknięte.

Podczas spotkania mieszkańcy zwrócili uwagę na mogące nastąpić podczas remontu problemy z bezpieczeństwem. Wskazywali, że część kierowców może korzystać z drogi równoległej DW 415 przez sołectwa Rogów Opolski oraz  Gwoździce. Ponadto postulowano o wykonanie przejść dla pieszych na przebudowywanych skrzyżowaniach. Dokładne informacje dotyczące  koncepcji przebudowy drogi DK 45 znajdują się na stronie:  http://dk45krapkowice.lispus.pl/

Informujemy, że równolegle trwają prace projektowe dotyczące przebudowy odcinka DK 45 Rogów – wjazd na autostradę A4 w Dąbrówce Górnej.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).