"Zuchowe Święto Wiosny"

30-31 marca  w Krapkowicach odbył się Biwak Zuchowy pn. "Zuchowe Święto Wiosny" pod honorowym patronatem burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury.

55869353_1281044738726415_1719126862849900544_n.jpeg

Do Krapkowic zjechały się Gromady Zuchowe z Województwa Opolskiego reprezentujące Opole, Kędzierzyn- Koźle, Brzeg oraz Krapkowice, tj:

- 2 GZ "Gromadka Misia Uszatka",

- 3 GZ "Brykające Tygryski",

 - 5 GZ "Chatka Puchatka",

- 13 GZ "Czarne Jagódki",

- 13 GZ "Wesołe Ludki”,

- 612 GZ "Oswojeni",

- 13 GZ "Bractwo Zaginionego Kufra”,

- 29 GZ "Ogniste Smoki",

- 7 GZ "Wesołe Tygryski”,

- 14 GZ "Pogodne Chmurki".

W biwaku udział wzięło ponad 200 uczestników. Dzielne i odważne zuchy uczestniczyły w miejskiej grze terenowej  wykonując zadania „małych detektywów” poszukujących oznak wiosny. Podczas wędrówki zuchy poznały „Obuwniczy Szlak”, z zaciekawieniem wysłuchały legendy o krapkowickiej Meluzynie, poznały wiele ciekawych miejsc naszego miasta.

W Galerii Studnia eksponującej twórczość artystów ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" i innych dzieci odpoczęły i napiły się ciepłej herbaty. Pierwszy dzień biwaku zakończył się wspólnym ogniskiem.  

Następnego dnia, mimo zmiany czasu z zimowego na letni, zuchy szybko wstały i były gotowe na nowe wyzwania i zadania czekające na nich ostatniego dnia biwaku. Po śniadaniu zuchy wykonywały przygotowane dla nich zadania zespołowe rozwijające umiejętności poruszania się w terenie. Biwak zakończył się uroczystym apelem, na którym wręczono nagrody i upominki. Wszyscy uczestnicy zadowoleni, cało i zdrowo wyruszyli w drogę powrotną do swoich domów. Serdecznie dziękujemy władzom miejskim Krapkowic za miłe i gościnne przyjęcie.

pwd. Łukasz Chlewicki

pwd. Wojciech Zakrzewski