Zapraszamy do Krapkowic


Szanowni Państwo!

Witamy na oficjalnej stronie internetowej samorządu Krapkowic. Znajdą tu Państwo wiele informacji prezentujących naszą wielowiekową historię i tradycję oraz dzisiejsze życie społeczne, gospodarcze i kulturalne naszej małej ojczyzny.

Ziemia Krapkowicka to urocze miejsce, które od pierwszych chwil urzeka swoich gości i nie pozwala o sobie zapomnieć. Walory przyrody, wspaniała wielowiekowa historia i szacunek dla tradycji sprawiają, że kto choć raz odwiedził naszą małą ojczyznę, szybko planuje kolejną wizytę. Wszyscy inwestorzy podejmujący decyzję o lokalizacji swojego biznesu w Krapkowicach mogą być pewni, że znajdą tu przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju.

Zapraszam do Krapkowic – miasta powiatowego, które stwarza sprzyjające warunki dla jego mieszkańców i każdego przedsięwzięcia gospodarczego. Zachęcam do odwiedzin i łączenia sportowych pasji z odkrywaniem historii i piękna naszej Krapkowickiej Ziemi.

Krapkowice to miasto ludzi otwartych na wszelkie inicjatywy, posiadające dogodne warunki i możliwości rozwoju. Jego atutem jest centralne położenie w województwie opolskim na skrzyżowaniu europejskich szlaków komunikacyjnych. Władze miasta podkreślając jego europejskie korzenie podejmują szereg działań na rzecz sprostania wyzwaniom nowej, zjednoczonej Europy. W tym celu prowadzone są zakrojone na szeroką skalę inwestycje, które mają poprawić infrastrukturę miejską i sołectw oraz warunki życia ich mieszkańców.

Dzięki inwestycjom Krapkowice stały się również atrakcyjnym miejscem realizacji pasji i spędzania wolnego czasu. Krapkowice to idealne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek, jazdy konnej, wędkarstwa, gry w golfa, rekreacyjnej jazdy na rowerze oraz agroturystyki.

Oprócz wciąż rozwijającej się bazy turystycznej, dodatkową zachętą jest to, co do zaoferowania ma sama natura - malownicze krajobrazy i walory przyrody. Piękno krapkowickiej ziemi podkreślają ciekawe i atrakcyjne obiekty związane z historią m.in. zamek krapkowicki, ruiny zamku rycerskiego w Otmęcie, wieża Bramy Górnej z przyległą partią murów obronnych, zamek w Rogowie Opolskim, pałac w Dąbrówce Górnej, kościoły parafialne oraz przydrożne krzyże i kapliczki.

Zapraszam do Krapkowic. Pokażemy to, co dla nas bliskie, istotne i warte zobaczenia.

Andrzej Kasiura
Burmistrz Krapkowic