• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowe zasady inwestowania

Jakie kryteria należy spełnić, by zainwestować w strefie, co zrobić, by zostać zwolnionym z podatku dochodowego nawet na 15 lat. Nowe zasady inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych zdominowały dzisiejsze spotkanie przedstawicieli KSSE z samorządowcami gmin powiatu krapkowickiego.

Podczas spotkania, które odbyło się w krapkowickiej bibliotece przedstawiono kryteria ilościowe i jakościowe, które przedsiębiorcy muszą  spełnić, by uzyskać pozwolenie na prowadzenie działalności w strefie ekonomicznej. Otrzymanie takiego pozwolenia oznacza zwolnienie z podatku dochodowego nawet do 15 lat. To nie koniec zmian. Na takie ulgi mogą także liczyć przedsiębiorcy, którzy swoją działalność prowadzą poza strefą, na terenie całego kraju.

„Nowe zasady dają przedsiębiorcom przede wszystkim szersze możliwości korzystania z zalet stref ekonomicznych” przekonywał wiceprezes KSSE Jacek Bialik. Z kolei zastępca burmistrza Andrzej Brzezina podkreślał, że oferta strefy powinna dotrzeć do jak największej liczby  przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie powiatu krapkowickiego. Bo jak mówił, „wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy, że inwestycje na ich terenie mogą również być objęte ulgami podatkowymi dotyczącymi stref ekonomicznych”.  Dlatego – jak zgodnie stwierdzili uczestnicy spotkania - należy zorganizować spotkanie z przedsiębiorcami oraz potencjalnymi inwestorami i podczas niego wyjaśnić zasady starania się o ulgi. O terminie i miejscu spotkania będziemy informować.

54520543_338453193680865_5815969701192269824_n.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).