• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bezpieczeństwo na przejściach

W związku z wieloma pytaniami mieszkańców dotyczącymi bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych informujemy, że gmina Krapkowice w styczniu złożyła wniosek w ramach programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” na modernizację trzech „zebr”. Radni o przystąpieniu gminy do tego projektu poinformowani zostali podczas sesji w lutym.

Staramy się o poprawę bezpieczeństwa na: ul. Żeromskiego (przejście w okolicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4), ul. Kilińskiego (przejście w okolicy stacji Orlen), ul. 3 Maja (przejście w okolicy cmentarza).

I choć rozstrzygnięcie konkursu dopiero nastąpi, to już wiadomo, że nasz wniosek oceniony został bardzo wysoko (otrzymał 92 punkty przy progu wynoszącym 75 punktów). Jeśli otrzymamy wsparcie, modernizacja nastąpi jeszcze w tym roku.

O dofinansowanie kolejnych przejść gmina będzie wnioskować w następnych naborach.

traffic-sign-6724_1920.png

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).