• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowicka Orkiestra Dęta ma już 20 lat

Niezwykły Koncert Noworoczny organizowany przez Burmistrza Krapkowic był okazją do świętowania 20. rocznicy założenia Krapkowickiej Orkiestry Dętej. Na scenie obok orkiestry-dwudziestolatki zagrała także orkiestra z partnerskiego miasta Wissen Stadt und Feűervehrkapelle.

Ponad dwugodzinny koncert poprowadził zgromadzoną w Krapkowickim Domu Kultury publiczność od muzyki filmowej przez klasyczną do rozrywkowej. Tę różnorodność dźwięków doceniła publiczność, która występ nagrodziła gromkimi owacjami na stojąco. Jubileusz był także okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym, dzięki którym orkiestra powstała: założycielom, byłym muzykom grającym w orkiestrze oraz dyrygentom.

Krapkowicka Orkiestra Dęta działa już od 20 lat uświetniając wszelkie uroczystości gminne. Muzycy warsztat szlifują w Krapkowickim Domu Kultury. Jej obecnym dyrygentem jest Paweł Więcek, który gra w orkiestrze od samego początku. Dzisiaj pomaga młodym muzykom rozwijać ich talenty. Orkiestra z okazji 20-lecia wydała jubileuszową płytę z popisowymi utworami.

Odwiedziny przyjaciół z Wissen oraz wspólnie odegrane utwory pokazały, że muzyka nie zna granic. Oprócz zawartych przyjaźni, młodzi muzycy uczyli się od siebie rozwijając swoje umiejętności.

Z okazji 20-lecia muzykom Krapkowickiej Orkiestry Dętej serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za wieloletnie, harmonijne współbrzmienie dźwięków złożył między innymi burmistrz Andrzej Kasiura, który podkreślał, że osiągnięty przez muzyków poziom artystyczny to efekt zaangażowania i mistrzowskiego opanowaniu kunsztu muzycznego. Burmistrz muzykom życzył przede wszystkim  niesłabnącego zapału, satysfakcji z podejmowanych działań, wszelkiej pomyślności oraz harmonii w życiu zawodowym i osobistym. 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).