• PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2019

 • Zmiana organizacji ruchu na ulicy Opolskiej

  18 Października 2019
  Plan orientacyjny objazdu.png

  Szanowni mieszkańcy, w związku z remontem ulicy Opolskiej, 21 października zmianie ulegnie organizacja ruchu. Droga nr 415 od ul. Dworcowej do wjazdu do firmy Martech s.c. zostanie zamknięta dla ruchu. Wyjątek będą stanowiły dojazdy do firm i urzędów. Zakaz nie będzie obowiązywał także komunikacji miejskiej. Objazd na czas przebudowy poprowadzony zostanie DW 409, następnie drogą krajową nr 45. Koniec objazdu o długości 5 km przewidziano na skrzyżowaniu DW 415 z łącznikiem z DK 45 w Gwoździcach. Droga zamknięta będzie do 13 grudnia 2019 roku. Za utrudnienia przepraszamy.

  więcej»
 • Nowe boiska oficjalnie oddane do użytku

  17 Października 2019
  13.jpeg

  Od 17 października uczniowie oraz mieszkańcy mogą korzystać z kompleksu sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krapkowicach.

  więcej»
 • Zmiana trasy autobusu miejskiego na ul. Opolskiej

  15 Października 2019
  Przebudowa ul. Opolskiej.jpeg

  Szanowni Państwo, informujemy, że w związku z przebudową ul. Opolskiej autobus miejski tzw. "tramwaj" swoją pętlę kończyć będzie wcześniej na skrzyżowaniu ulic Dworcowej z Opolską.

  więcej»
 • Dofinansowanie do wymiany systemu ogrzewania na ekologiczne

  14 Października 2019
  informacja slider.jpeg

  Szanowni Mieszkańcy!

  Gmina Krapkowice zamierza ubiegać się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 na projekt związany z ochroną powietrza w zakresie wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w naszej gminie. Mieszkańców, którzy planują w najbliższych dwóch latach wymianę węglowych, indywidualnych źródeł ciepła na ekologiczne, zapraszamy do złożenia deklaracji, w oparciu o którą oszacowana zostanie skala projektu.

   

   

  więcej»
 • Rusza przebudowa mostu

  11 Października 2019
  IMG_1422.jpeg

  Historyczna chwila. Teren pod przebudowę mostu kolejowego w Krapkowicach oficjalnie przekazany. Rusza najbardziej wyczekiwana i największa inwestycja ostatnich lat.

  więcej»
 • Piękne jubileusze

  11 Października 2019
  IMG_1332.jpeg

  Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. 10 października złote i diamentowe gody świętowało 28 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz Andrzej Kasiura.

  więcej»
 • Ulica Opolska będzie remontowana

  09 Października 2019
  IMG_1148.jpeg

  Pierwszy etap przebudowy ulicy Opolskiej jeszcze w tym roku. 9 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach podpisano umowę na realizację inwestycji.

  więcej»
 • Darmowe mediacje

  09 Października 2019
  międzynarodowy dzień mediacji.jpeg

  Szukasz rozwiązania konfliktu? Pamiętaj, spory nie muszą kończyć się w sądzie. 17 października to Międzynarodowy Dzień Mediacji. Z bezpłatnych porad będzie można skorzystać także w Krapkowicach. Mediatorzy sądowi zapraszają Państwa 15 i 18 października od 9:00 do 17:00 (ulica Rybacka 11).

   

  więcej»
 • Umowa na rewitalizację parku podpisana

  08 Października 2019
  IMG_1005.jpeg

  Nowy plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boisko do koszykówki, tory do gry w boule, stoły do gry w szachy czy nawierzchnia z asfaltu do jazdy na łyżworolkach. A to jeszcze nie wszystko. Będą oczywiście nowe nasadzenia i energooszczędne oświetlenie. Tak już niebawem rozkwitnie park przy moście kolejowym. 8 października burmistrz Andrzej Kasiura podpisał umowę z wykonawcą. Park powstanie w formule zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca na sporządzenie dokumentacji ma osiem miesięcy, a z nowego parku będzie można korzystać najpóźniej od października 2020 roku. Koszt inwestycji to ponad 1 mln 600 tysięcy złotych.

   

  więcej»
 • Obuwniczy Szlak wyróżniony

  08 Października 2019
  IMG_0976.jpeg

  „Za innowacyjne połączenie promocji największych atrakcji turystycznych z dziedzictwem poprzemysłowym  gminy” - Obuwniczy Szlak gminy Krapkowice wyróżniony w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny 2019. Certyfikat OROT to prestiżowa nagroda porównywana często do „oscarów turystyki”. Uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody najciekawszym atrakcjom województwa opolskiego odbyła się już po raz jedenasty.

  więcej»
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).