• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozkład bez zmian, nowe ceny biletów

PKS w Strzelcach Opolskich S.A. od stycznia 2019 roku nie wprowadził zmian w rozkładzie jazdy tzw. „tramwaju” na trasie Otmęt ŚZPS – Krapkowice ul. Opolska (przez os. Sady i Pływalnię Delfin). Zmianie uległa jednak cena biletów. Teraz za przejazd zamiast 2 zł musimy zapłacić 2,50 zł.

O podwyżce nie informowaliśmy Państwa wcześniej, ponieważ przewoźnik nie zapowiadał żadnych zmian. Po zwróceniu się do PKS w Strzelcach Opolskich z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, otrzymaliśmy informację, że na podwyżkę wpływ miały: wzrost cen paliwa i wzrost płacy minimalnej. Przewoźnik przeprosił także wszystkich pasażerów za wprowadzenie zmian bez uprzedzenia.

W dalszym ciągu na przejazdy obowiązują zniżki. Na przykład 1,25 zł za bilet płacą osoby 60+, rodziny co najmniej z dwójką dzieci, które posiadają Opolską Kartę Rodziny i Seniora (wnioski do pobrania w Ośrodku Pomocy Społecznej, Krapkowickim Domu Kultury, sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach). Za przejazd autobusem nie zapłacą też rodzice dzieci do lat 4 (jeśli dziecko nie zajmuje osobnego miejsca).

Przypomnijmy, gmina Krapkowice od lat stara się, by mieszkańcy za przejazdy tzw. „tramwajem” płacili jak najmniej. Do tej pory gmina co miesiąc do kursów autobusowych dopłacała 5.500 zł. Teraz to 6.500 zł, rocznie 78 000 zł.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).