• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Świąteczne występy artystyczne, zapachy: pierników, pączków i wędzonych kulinariów. Rozgrzewająca zupa z dyni, sery, miody, wędliny. Do tego niepowtarzalne świąteczne ozdoby, przystrojona Meluzyna, żywa szopka bożonarodzeniowa, renifery z saniami, kilkaset słodkich poczęstunków dla mieszkańców, zbiórka prowadzona przez Krapkowickie Centrum Dobroczynności. Taki był tegoroczny krapkowicko-gogoliński jarmark bożonarodzeniowy.

1.jpeg

By poczuć magię świąt, wystarczyło przyjść na krapkowicki rynek. Tam od czwartku do niedzieli unosiły się zapachy świątecznych potraw, a z głośników sączyła się bożonarodzeniowa muzyka. W tym roku na miejski wstęp do świąt Bożego Narodzenia zaprosili burmistrzowie Krapkowic i Gogolina.

1b.jpeg

To był prawdziwy raj dla podniebienia i uczta dla miłośników niebanalnych, świątecznych  dekoracji. Wystawcy oferowali regionalne przysmaki, przetwory sporządzane według tradycyjnych receptur, niepowtarzalne, świąteczne ozdoby i regionalną porcelanę.  

9.jpeg

Nie zabrakło także żywej szopki bożonarodzeniowej, do której ustawiały się kolejki, szczególnie najmłodszych odwiedzających krapkowicki rynek. Każdy mógł też przenieść się do świata bajek i stanąć obok Elsy, Anny, Kristoffa, Svena i Olafa. Dużym powodzeniem cieszyła się zimowa fotościanka. Kto chciał mógł także zasiąść za ciągniętymi przez renifery saniami. Specjalnie na Jarmark „wystroiła” się także Meluzyna. Przed rozpoczęciem jarmarku  burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z Renatą Kozioł ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów „Pasja” przygotował „krapkowicką syrenkę” na mroźne dni. Meluzynę ogrzewały wydziergany nietypowy szal i czapka autorstwa Renaty Kozioł.

Na scenie zaprezentowali się: dzieci i młodzież z krapkowickich szkół i przedszkoli, Krapkowickie Studio Piosenki, Klub Wokalisty, Krapkowickie Niezapominajki oraz orkiestry: Oder Blass Band i Krapkowicka Orkiestra Dęta. Piątkowy program artystyczny należał do Gogolina. Z zaprzyjaźnionego, sąsiedniego miasta wystąpili: uczniowie Publicznych Szkół Podstawowych nr 2 i nr 3, Zespół Folklorystyczny „Szwarne Dziołchy” z Górażdży i Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina. W sobotę wisienką na artystycznym torcie był koncert „Na świąteczny czas” Anety & Norberta.

6.jpeg

Podczas Jarmarku odbyła się także charytatywna kwesta na rzecz chorego Konrada Kajdy. Przez cztery dni pieniądze na szczytny cel zbierali wolontariusze Krapkowickiego Centrum Dobroczynności. Mróz dzielnie znosili także harcerze, którzy zbierali środki na rajdy i obozy.

Nie mogło zabraknąć także tradycyjnej już świątecznej choinki z „Tygodnikiem Krapkowickim”.  Lokalna redakcja czytelnikom rozdała kilkaset świątecznych drzewek.

Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego, gmina Krapkowice we współpracy z gminą Gogolin oraz Krapkowicki Dom Kultury za udział w Jarmarku serdecznie dziękują wystawcom, wszystkim odwiedzającym krapkowicki rynek oraz artystom, którzy zaprezentowali się na scenie. Niepowtarzalnej przedświątecznej atmosfery nie udałoby się uzyskać, gdyby nie Państwa obecność.

2.jpeg

Z okazji zbliżających się świąt burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura życzy Państwu „wielu dobrych chwil, przeżywanych wspólnie z bliskimi w radości, spokoju i zdrowiu. Niech będzie to czas spędzony bez pośpiechu, trosk i zmartwień, wypełniony zdrowiem, rodzinnym ciepłem i wzajemną życzliwością”.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).