• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Oficjalne przekazanie boiska

Pierwsze strzały do bramki oddane. 12 grudnia burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wspólnie z dyrektorem PSSP nr 5 w Krapkowicach Mariuszem Znamcem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Arnoldem Joszko dokonali oficjalnego odbioru drugiego etapu budowy obiektów sportowych przy szkole. Było przecięcie wstęgi, strzały do bramki oraz gratulacje, szczególnie ostatnich uczniowskich sukcesów, między innymi II miejsca w Mistrzostwach Województwa Piłki Ręcznej Dziewcząt.

W spotkaniu udział wzięli także uczniowie oraz nauczyciele. Ze względu na niską temperaturę i troskę o uczniów, uroczyste otwarcie połączone z międzynarodowym turniejem piłki nożnej i piłki ręcznej odbędzie się wiosną 2019 roku.

IMG_3669.jpeg

Przypomnijmy, pierwszy etap prac (boiska wielofunkcyjne z trybuną) oddany został do użytku jesienią 2017 roku. Odebrany drugi etap to boisko ze sztuczną trawą – „Orlik”. We współzawodnictwie szkolnym na poziomie finałów dopuszcza się boiska o szerokości od 20 m do 32 m i długości od 40 m do 56 m. Obiekt przy PSSP nr 5 ma wymiary 20 m x 40 m i spełnia wszystkie wymogi „Szkolnego Związku Sportowego”.

Popularny „Orlik” podobnie jak boiska wielofunkcyjne będzie dostępny po godzinach lekcyjnych (od 15:30) dla wszystkich chętnych (mieszkańców, członków klubów oraz stowarzyszeń). Nad bezpieczeństwem ćwiczących będzie czuwał profesjonalny monitoring z systemem HD. Wiosną podczas oficjalnego otwarcia będzie działał już także system sztucznego oświetlenia.

Do pełnego zakończenia inwestycji pozostał już tylko trzeci etap - część lekkoatletyczna składająca się z tartanowej bieżni, skoczni w dal i rzutni (do rzutu dyskiem, oszczepem i pchnięcia kulą). Ta realizacja planowana jest po zakończeniu inwestycji przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krapkowicach.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).