• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiosenny festiwal zdrowia - relacja

18 maja br w Krapkowickim Domu Kultury odbył się pierwszy Wiosenny Festiwal Zdrowia . Główny założeniem festiwalu było przede wszystkim odkrywanie różnych dróg i możliwości sprzyjających zdrowiu i szczęśliwemu życiu. Proponowane wykłady i warsztaty poruszały różnorodną tematykę tak aby każdy z uczestników mógł wybrać dla siebie najodpowiedniejszą formę przekazu. We wszystkich zajęciach wzięło udział w sumie ok 140 uczestników, co pomysłodawcy festiwalu - Weronika Gucman i Teresa Głuszek uważają za sukces.
 
Yoga - przyjemność w każdej chwili, radość w każdej myśli

Festiwal rozpoczął się zajęciami Hatha Jogi na świeżym powietrzu, prowadzonymi przez Teresę Głuszek. Zaczynając cyklem energetyzujących ćwiczeń zwanych Powitaniem Słońca, uczestnicy mieli możliwość  praktykowania różnych układów ćwiczeń, poprawiających kondycję organizmu i samopoczucie. Pokazane zostały również proste techniki relaksacyjne do zastosowania przez każdego.
 

DSC_0691.jpeg DSC_0699.jpeg DSC_0701.jpeg DSC_0707.jpeg

 

Następnie odbyła się prelekcja zatytułowana:

Wpływ ziół i refleksoterapii na zdrowie człowieka
 
Dotyczyła stosowania masażu refleksoterapeutycznego, odżywiania, suplementów diety i ziół, które zdaniem prowadzącej, Oksany Wilczyńskiej są drogą do zdrowia i długowieczności. Przedstawione zostały stare receptury mieszanek ziołowych pomocne w oczyszczaniu organizmu, odrobaczaniu a także tych przywracających równowagę hormonalną. Odbył się również praktyczny pokaz z automasażu twarzy.
 

DSC_0714.jpeg DSC_0716.jpeg DSC_3209.jpeg DSC_3223.jpeg

 

Kolejnym warsztatem były zajęcia prowadzone pod hasłem:

Wspieralnia dla rodziców, czyli ku zdrowiu psychicznemu opiekunów oraz małych i większych podopiecznych (dzieci od 1 do 3 lat)
 
Wielu z nas wie jak bardzo trudnym i ważnym zadaniem jest proces wychowawczy a dla wielu niekończącym się. Rodzice i opiekuni mieli niezwykłą okazję skonfrontować swoje spostrzeżenia oraz wątpliwości z profesjonalistą w tej dziedzinie, Magdaleną Bagrowską. Forma warsztatowa pozwoliła uczestnikom aktywnie czerpać wiedzę podczas spotkania.
 

DSC_0727.jpeg DSC_0728.jpeg

 

Kolejnym punktem festiwalu był wykład połączony  z warsztatami oddechowo-wokalnymi:
 
Jak polubić swój głos i samego siebie-czyli samoobserwacja w praktyce
 
 
Ilustrowany muzyką i prezentacją multimedialną przybliżył znaczenie głosu w życiu codziennym. Prowadzący, Tadeusz Eckert podejmował wątki psychologiczne, obrazujące połączenie głosu z obrazem samego siebie. Wiedza teoretyczna była na bieżąco realizowana i weryfikowana w praktyce, w postaci odpowiednio dobranych ćwiczeń oddechowo-głosowo-wokalnych.
 

DSC_0725.jpeg DSC_0729.jpeg DSC_0737.jpeg DSC_0739.jpeg

 

Odżywianie wg 5 przemian - żywioły na talerzu
 
 
Pokazane zostało Wschodnie i Zachodnie podejście do pojęcia zdrowia oraz diety jako odbicia zmienności świata. Omówiono zasadę Pięć Elementów  oraz wskazano jak powstają i rozwijają się choroby. Następnie prowadzący, Piotr Bryja opowiedział o zasadach przygotowywania potraw – łączenia i kolejności smaków i w części praktycznej sprawdził zdobyte przez uczestników umiejętności i wiedzę –  za pomocą przygotowania przez wszystkich samodzielnie sałatki wg. Pięciu Przemian.
 

DSC_0736.jpeg DSC_0743.jpeg DSC_0744.jpeg

 

całość Festiwalu zwięczył cudowny koncert zatytułowany:

Misterium Dźwięku Ery Wodnika
 
 
w którym Tom Czartoryski wraz ze swoją żoną Abby zabrał wszystkich w niezwykłą podróż muzyczną za pomocą Kąpieli w Gongu, porównywanych często do mini wakacji. Swoją spontaniczną grą stworzyli ścieżkę dźwiękową do nieznanych, intymnych projekcji filmów wewnętrznych. W trakcie gry słuchacze mieli okazję poczuć oczyszczenie duszy i umysłu a po zakończeniu odnowieni, pełni energii i spokoju  mogli powrócić do świata zewnętrznego.
 

2013-05-18-227.jpeg 2013-05-18-235.jpeg DSC_0746.jpeg IMG_0355.jpeg

nad. Krapkowicki Dom Kultury

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).