Atomowe zbicia na piaszczystych boiskach stadionu w OTMĘCIE


Stadion OTMĘT był areną  rozgrywanych w sobotę 8 czerwca 2013r. Mistrzostw Województwa Juniorów w siatkówce plażowej. W zawodach wystartowali reprezentanci kilku klubów województwa opolskiego ( Zaksa K. –Koźle, MMKS K.-Koźle, Azymek Zdzieszowice, Karo Strzelce Opolskie, Stal Nysa, LZS Dobrzeń Wielki ),w tym również para reprezentująca miejscowy OSiR Krapkowice – Kamil Surmiński/Marcin Kurzawa.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, jak na ten etap kwalifikacji do kolejnych turniejów w ramach eliminacji do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który w dniach 16-18 lipca rozegrany zostanie również w Krapkowicach. Bardzo dobra obsada turnieju spowodowała, iż prawie wszystkie mecze były niezwykle zacięte i obfitowały w wiele długich wymian, jak i atomowych zbić grających. Szczególnie mocno atakował zawodnik Karo Strzelce Opolskie – Bartosz Bednorz, nota bene podstawowy zawodnik reprezentacji Polski juniorów w siatkówce halowej.

Turniej wygrała para Bartłomiej Bernat/Sebastian Golka ( MMKS K.-Koźle ), para która na co dzień trenuje siatkówkę plażową w SMS ŁÓDŹ. W finale pokonali rewelację turnieju – parę kędzierzyńskiego MMKS – Szymon BĄK/Jeremiasz Mazurek w stosunku 2:1.
Trzecią lokatę zajęli Jakub Korczyk/Sebastian Stach ( MMKS K.-Koźle ), którzy 2:0 pokonali parę z Dobrzenia Wielkiego – Gracjan Sachnik/Tomasz Pizuński.

Para z Krapkowic zajęła w zawodach ostatecznie miejsce 5-6, razem z parą ze Strzelec Opolskich ( Bartosz Bednorz/Grzegorz Ratajczak). Surmiński/Kurzawa w swoim meczu decydującym o awansie do czwórki przegrała swój pojedynek w stosunku 1:2 z parą Sachnik/Pizuński, choć po pierwszym secie, wygranym przez naszych zawodników w stosunku 15:6, wydawało się, że to oni wygrają ten pojedynek.

Pierwsze cztery pary uzyskały awans do zawodów półfinałowych Mistrzostw Polski, dlatego tym bardziej szkoda tego przegranego ostatniego meczu przez krapkowicką parę.
 

nad. OSiR
D.Broj