• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mamy najlepszą bibliotekę na Opolszczyźnie

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach po raz czwarty została najlepszą w województwie. Ogólnopolski Ranking Bibliotek zorganizowany został przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki. Jego wyniki ogłoszono 28 listopada w siedzibie Biblioteki Narodowej w Pałacu Krasińskich w Warszawie.

IMG_3528.jpeg

W Rankingu oceniano m.in. liczbę czytelników w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wypożyczenia, godziny otwarcia, wielkość księgozbioru, dostęp do nowości wydawniczych, liczbę działających przy bibliotece kółek czytelniczych, artystycznych czy literackich, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Organizatorzy rankingu wysłali ponad 2000 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast (z wykluczeniem miast na prawach powiatu). Oprócz odpowiedzi wykorzystano także dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Tegoroczne zwycięstwo jest już czwartym naszej biblioteki. Jak udaje się krapkowickiej bibliotece po raz kolejny obronić tytuł? Według Marii Bartoszyńskiej, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej: dzięki pracownikom. To właśnie zgrany zespół, który do każdego czytelnika podchodzi indywidualnie, traktując swoją pracę jako służbę, gwarantuje sukces.

A to z całą pewnością w dobie XXI wieku łatwe nie jest.   

Serdeczne gratulacje dyrektor Marii Bartoszyńskiej oraz pracownikom biblioteki złożył między innymi burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz sekretarz miasta Harald Brol.

Drodzy bibliotekarze życzymy Wam niesłabnącego zapału, satysfakcji z podejmowanych działań oraz wszelkiej pomyślności.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).