• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wygrali w wielkim stylu

Dzień 20 listopada 2018 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie Opolskim. W tym dniu ogłoszono bowiem wyniki ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu muzycznego pn. ,,Do Hymnu”, który był zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach rządowego programu ,,Niepodległa”.

Młodzi artyści zajęli I miejsce w województwie opolskim i wywalczyli dla społeczności szkolnej nagrodę w wysokości 5 tys. zł.Tym samym znaleźli się w gronie 19 zwycięskich zespołów, pozostawiając w tyle 270 placówek z całego kraju.

Wygrali w wielkim stylu.jpeg

Do tego spektakularnego sukcesu przygotowywali się długo i pracowicie. 23 października zaśpiewali przed komisją konkursową hymn oraz dwie, dowolnie wybrane pieśni hymniczne: ,,Rotę” oraz ,,Boże, coś Polskę…”. Występ (dźwięk i obraz) został zarejestrowany, a także oceniony przez dwuosobowe jury, które przekazało swoje wrażenia i opinie wraz z nagraniem do jury centralnego w Warszawie. Już wtedy skryta nadzieja na pomyślny werdykt była wielka, ponieważ uczniowie i wspierający ich rodzice spisali się na medal. Utalentowani podopieczni Jolanty Miczki zaśpiewali na tle pięknej, symbolicznej dekoracji i byli pomysłowo przebrani za różne postacie związane z historią i kulturą narodu polskiego. Zgodnie z założoną przez wicedyrektor Jolantę Kijek koncepcją,szkoła podczas występu promowała rodzinne strony – dziewczęta założyły białe koszulki z napisem ,,Gmina Krapkowice” i czarne spódniczki.

Trzeba zaznaczyć, że udział w tym przedsięwzięciu był możliwy dzięki życzliwości i pomocy: pana Andrzeja Kasiury - Burmistrza Krapkowic, pani Jolanty Myśluk - Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury, Krapkowickiego Stowarzyszenia Oświatowego, nauczycieli oraz wspaniałych, zaangażowanych rodziców. Wszystkie wymienione osoby pokazały uczniom, że wspólne działania sprawiają,
że świat wokół nas jest lepszy i ciekawszy.

nad. Edyta Dziedzina

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).