• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

[27-05-2013] WIADOMOŚCI Z PG2 - SUKCES NA SZCZEBLU CENTRALNYM

Wojciech Geisler uczeń klasy III „b” naszego gimnazjum zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Technologie Informacyjno-Komunikacyjne  „Tik Tak”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. W konkursie brało udział 800 szkół i ponad 23 000 uczniów z całej Polski, dlatego sukces naszego ucznia tym bardziej cieszy. Finał konkursu, w którym o podium walczyło 43 uczniów, odbył się w Warszawie. W podróży do Warszawy Wojtkowi towarzyszyła pani Ewa Ryszytyło nauczycielka informatyki.
Pytania finału opracowywali eksperci znanych firm z branży informatycznej m.in. Allegro, PayU, Motorola, Microsoft czy NASK. Finaliści musieli zmierzyć się z szerokim zakresem tematycznym – od rozwinięcia pojęć związanych z informatyką, przez wiedzę związaną z rynkiem e-biznesu i socialmedia, po perfekcyjną znajomość zawansowanych opcji różnych programów komputerowych. Zawodnicy, za pomocą specjalnych pilotów odpowiadali na pytania wyświetlane na ekranie. Oprócz prawidłowej odpowiedzi punktowany był także czas jej udzielenia.
W nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca Wojtek otrzymał najnowszy model konsoli do gier Xbox 360 wraz z kontrolerem ruchu Kinect i zestawem gier.

Łukasz Hendzel PG2
 

tiktak-geisler1.jpeg
 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).