• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsza taka wycieczka

Wrocław ma krasnale, my mamy buty z brązu. Kopytko, Mieszczuch, Rolszpila, Wyczynówka, Tempel, czyli na tropie „Obuwniczego szlaku”. To była pierwsza wycieczka nową, turystyczną trasą gminy Krapkowice. 18 listopada oficjalnego otwarcia szlaku butów z brązu dokonał burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

DSC_8264.jpeg

Uczestnicy wycieczki nie tylko jako pierwsi przeszli część trasy, ale także wysłuchali ciekawych opowieści i legend. O Meluzynie czy Hannie, córce rybaka opowiadał miłośnik lokalnej historii Adam Werwiński. Każdy otrzymał także atrakcyjny podarunek oraz mapę, by wśród krapkowickich butów nie błądzić. A o butach można było nie tylko słuchać, ale także … ulepić je z gliny. Po wycieczce, w Krapkowickim Domu Kultury odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez instruktorkę Małgorzatę Pacion.

DSC_8402.jpeg

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz wszystkim zaangażowanym w powstanie szlaku. Mamy nadzieję, że będzie on cieszył się dużą popularnością. Dziękujemy także dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach  za miłe przyjęcie, udostępnienie pomieszczeń i możliwość zwiedzania wyjątkowej wystawy.

Przypomnijmy pomysł „Obuwniczego szlaku” powstał w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Autorem glinianych form są państwo: Maria i Dariusz Wandrowscy, autorem odlewów z brązu Dariusz Kik, autorem szkiców Adam Werwiński, a autorami tekstów Adam Werwiński oraz Szymon Kliszewski. 

DSC_8271.jpeg

 „Obuwniczy szlak” finansowany jest ze środków PROW 2014-2020 i z budżetu gminy Krapkowice. Na razie butów jest 8, ale projekt jest rozwojowy. Do współpracy przy nim, podobnie jak we Wrocławiu, zaproszeni mogą zostać prywatni darczyńcy, którzy będą chcieli ufundować wykonanie rzeźby.

Zapraszamy do podążania Obuwniczym Szlakiem Gminy Krapkowice. Szczegóły na stronie www.obuwniczyszlak.eu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).