• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gminny Konkurs Recytatorski w Krapkowicach

W dniu 08 listopada  2018 r. w Krapkowickim Domu Kultury odbył się Gminny  Konkurs Recytatorski „Znana i nieznana poezja patriotyczna”. Organizatorem konkursu była: Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach.

Konkurs odbył się  w ramach gminnych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Organizatorzy zapewnili oprawę muzyczną.  Uczniowie wysłuchali  utworów patriotycznych w wykonaniu Marty Wawrzynek-Koziołek oraz Joanny Jochymek: „Sen o Warszawie”, „Żeby Polska była Polską”, „Archanioły śląskiej ziemi”,  „Rozkwitały pąki białych róż”. Konkurs prowadziła Magda Wawrzynek-Łuska z Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krapkowicach.

 

 

Wyniki konkursu:

Kategoria uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce         Zuzanna Rusin – Stowarzyszeniowa Publiczna Szkoła Podstawowa
                                                   w Steblowie

II miejsce        Aleksy Wieczorek – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krapkowicach

III miejsce      Aleksandra Kurek - Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5
                                                        w Krapkowicach

Wyróżnienie  Jakub Neiner - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krapkowicach

Wyróżnienie  Marcelina Sojka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żywocicach

 

Kategoria uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych:

I miejsce         Zuzanna Czubryk - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krapkowicach

II miejsce        Zuzanna Dombek - Stowarzyszeniowa Publiczna Szkoła Podstawowa
                                                        w Steblowie

III miejsce      Oliwia Majak - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krapkowicach

Wyróżnienie Maja Wnuk - Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach

 

W trakcie konkursu uczniowie szkół zaprezentowali wiersze:

„Gawęda o miłości ziemi ojczystej”

Wisława Szymborska

„Tu wszędzie Polska”

Tadeusz Kubiak

„Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”

Konstanty Ildefons Gałczyński

„Ojczyzna”

Maria Konopnicka

„Nasza pieśń”

Marek Gajowniczek

„Bagnet na broń”

Władysław Broniewski

„Alarm”

Antoni Słonimski

„Ojczyzna Szopena”

Stanisław Baliński

„Polska”

Antoni Słonimski

„Ojczyzna”

Konstanty Ildefons Gałczyński

„Modlitwa za ojczyznę”

Władysław Bełza

„Ta, co nie zginęła”

Edward Słoński

„Ojczyzna”

Antoni Słonimski

„Ojczyzna Szopena”

Stanisław Baliński

„Elegia o chłopcu polskim”

Krzysztof Kamil Baczyński

„List z Sybiru”

Artur Oppman

„Pierwsza przechadzka”

Leopold Staff

„Łopocą zwycięskie sztandary”

Antoni Madej

„Pochwalone niech będą ptaki”

Konstanty Ildefons Gałczyński

„Moja piosnka II”

Cyprian Kamil Norwid

„W podziemiach Wawelu”

Władysław Bełza

„Warszawa”

Krzysztof Kamil Baczyński

„Pan Cogito”

Zbigniew Herbert

„Fortepian Chopina”

Cyprian Kamil Norwid

„Miejcie nadzieję”

Adam Asnyk