• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

100 lat Niepodległej

Święto narodowe 11 listopada tym razem należało do wyjątkowych. Obchodziliśmy bowiem setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tak wielkie wydarzenie było okazją do świętowania przez cały rok. Gmina Krapkowice w związku ze stuleciem organizowała wiele spotkań, imprez i innych wydarzeń sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych, które miały na celu upamiętnienie wolności i niepodległości. Przedwczoraj 11 listopada zakończyliśmy cykl tych wydarzeń składając kwiaty pod pomnikiem Ofiar Wojen i Przemocy oraz dziękując za wolną i niepodległą Polskę. Setna rocznica zgromadziła tego dnia wyjątkową liczbę krapkowiczan. Starostwo Powiatowe wraz z Gminą Krapkowice przygotowało szereg atrakcji dla mieszkańców. Nie zabrakło inscenizacji z Józefem Piłsudskim oraz wojskami alianckimi, stu zniczy na upamiętnienie poległych, a także wyjątkowego koncertu w Krapkowickim Domu Kultury z piosenkami o wolnej, niepodległej Polsce. Cieczy fakt, że tak licznie mogliśmy wspólnie świętować. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w przygotowanych wydarzeniach oraz za zaangażowanie w ich przygotowaniu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).