• DE
×

Wyszukaj w serwisie

Puchar Polski w Karate Olimpijskim

27.10.2018r. w Legnicy odbył się Puchar Polski w Karate Olimpijskim. W zawodach brało udział około 257 zawodników z 24 klubów z całej Polski. W łącznej klasyfikacji zajęliśmy piąte miejsce. Nasz klub reprezentowało 10 zawodników: Fabian Glacel, Szymon Hadamek, Marek Wojtala, Jakub Neiner, Marta Cieślak, Filip Bień, Kamil Jendrusz, Wojciech Nowak, Michał Szostecki, Julia Wocka. Zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie 14 medali, z czego: 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych. Pierwsze miejsca zajęli: Fabian Glacel - kata indywidualne chłopców do 8 lat, Marta Cieślak - kumite indywidualne dziewcząt U12 (-40kg), Julia Wocka - kumite seniorek (-68 kg), Michał Szostecki - kumite  indywidualne seniorów (-84kg) oraz kata indywidualne mężczyzn.

Drugie miejsca zajęli: Wojtek Nowak w konkurencji kumite indywidualne chłopców U14 (+50kg), Julia Wocka w konkurencji kata indywidualne kobiet oraz kumite indywidualne seniorek open. Miejsca trzecie wywalczyli: Fabian Glacel w swoim debiucie w konkurencji kumite chłopców U10 (-30kg), Marek Wojtala w konkurencji kata indywidualne chłopców 10 lat, Wojciech Nowak w kata indywidualne chłopców poniżej 14 lat, Filip Bień w konkurencji kumite indywidualne kadetów (-63kg) oraz kata indywidualne kadetów, a także Kamil Jendrusz w konkurencji kata indywidualne kadetów. Gratulujemy wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników oraz walki na zawodach. Rodzicom dziękujemy za pomoc przy dowozie dzieci na zawody. Opiekę nad zawodnikami podczas startu pełnił  sensei Zdzisław Tupko.

Udział w zawodach był dofinansowany ze środków Gminy Krapkowice.