[11-04-2013] ZWYCIĘSKIE DRUŻYNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Zwycięskie drużyny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

8.04.2013 w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach odbyły się eliminacje miejsko- gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Startowało 6 drużyn trzyosobowych ze szkół podstawowych naszej gminy i trzy drużyny z gimnazjum. Naszą gminę na powiatowym etapie Turnieju reprezentować będą drużyny ze szkół podstawowych: Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4 w Krapkowicach (drużyna startowała w składzie: Bartkowski Jakub, Kulikowska Emilia, Sobótka Aleksandra opiekun mgr Anna Jankowiak) oraz gimnazjum Zespół Szkół Sportowych nr1 w Krapkowicach (drużyna startowała w składzie: Jarosławski Remigiusz, Bieńka Miłosz, Knura Patryk opiekun mgr Anna Dembińska). Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, w tym: 5 pytań - dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, 5 pytań - dotyczących znaków drogowych, 10 pytań - dotyczących sytuacji w ruchu drogowym, w tym maks. 5 tzw. skrzyżowań, 5 pytań - dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla szkół podstawowych test jednokrotnego wyboru, a dla gimnazjum - wielokrotnego wyboru. Indywidualnie najlepszymi zawodnikami są: Bartkowski Jakub, Kulikowska Emilia z ZSP nr 4 w Krapkowicach, którzy uzyskali maksimum punktów oraz Jarosławski Remigiusz z ZSS nr 1 w Krapkowicach z 17 punktami na 25 możliwych. Na etapie powiatowym czeka ich nie tylko rozwiązywanie testu, ale i jazda po rowerowym torze przeszkód i przejazd przez miasteczko ruchu. A.D

nad. ZSS NR 1