• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaproszenie na wycieczkę do Krakowa

Towarzystwo Przyjaciół Krapkowic wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Krapkowicach organizuje wycieczkę do Krakowa  (niedziela, 9 grudnia). Od końca listopada do Bożego Narodzenia przepiękny krakowski rynek zamienia się w czarujący jarmark bożonarodzeniowy. A dzięki zapachowi bożonarodzeniowych wypieków oraz gorącego wina panuje tu przedświąteczna atmosfera. Ponad  100 stoisk na tym tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym oferuje prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyroby rzemiosła artystycznego, wyśmienite pyszności, słodycze i rozgrzewające napoje. Na jarmarku krakowskim można spotkać wiele akcentów góralskich, a głównym przysmakiem jest oczywiście grillowany oscypek z żurawiną.

Jarmark Kraków.jpeg

Planowany wyjazd o godz. 6.30 z parkingu stacji PKN Orlen w Krapkowicach przy ul. Prudnickiej. Po około 3  godzinnej podróży udamy się na Wawel. Następnie zejdziemy na bulwary wiślane do smoczej jamy.  Później przejdziemy ulicą Grodzką na Rynek Główny gdzie będziemy podziwiać wspaniały Kościół Mariacki oraz Sukiennice. Na Jarmarku, jak co roku, będzie można nabyć ceramikę artystyczną, zabawki, artykuły świąteczne (w tym ozdoby choinkowe), wyroby regionalne (w tym góralskie), pamiątki, rękodzieło, kosmetyki, galanterię skórzaną, biżuterię, wyroby własne, kubki z pamiątkowymi zdjęciami. Oczywiście musimy pamiętać o przysmakach kulinarnych oraz gorących winach. Wyjazd z Krakowa nastąpi ok. godz. 18.30, co oznacza, że w Krapkowicach będziemy około 21.30 w niedzielę wieczorem. Koszt wycieczki to 50 zł, cena obejmuje: transport, ubezpieczenie NW, opiekę pilota oraz materiały informacyjne o Krakowie.

wawel-3683040_1920.jpeg

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy od 6 listopada prowadzą pracownicy UMiG w Krapkowicach. Kontakt telefoniczny: sekretariat 77 44 66 833. 

krakow-2745231_1920.jpeg