• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktywni seniorzy

W Krapkowicach od lat aktywnie działa Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W ramach oddziału funkcjonuje 9 kół działających na terenie Krapkowic i Otmętu, w Dąbrówce Górnej, Żywocicach, Dobrej, Walcach, Kromołowie, Pietnej oraz w Straduni, w których zrzeszonych jest 840 członków.  W skład Zarządu wchodzą: Danuta Kołontaj –przewodnicząca, Cecylia Prusko – zastępca przewodniczącej, Krystyna Dymek – sekretarz, Wanda Kutyła – skarbnik, Józef Gut – członek Zarządu. Siedziba Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów mieści się w Krapkowicach przy ul. Damrota 2. Zarząd spotyka się we wtorki i czwartki w godzinach 9.00- 12.00.

Działalność Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów skupia się wokół spraw związanych z poprawą warunków socjalno – bytowych najstarszych mieszkańców gminy Krapkowice oraz okolicznych miejscowości. Wiele działań podejmowanych przez Zarząd ma na celu wspomaganie aktywności kulturalnej seniorów oraz ich uczestnictwa w życiu społecznym.

W ramach zadań statutowych odbywają się spotkania okolicznościowe integrujące członków Związku, organizowane są różne formy wypoczynku. W roku 2018 r. odbyła się wycieczka do Piekar Śląskich, seniorzy korzystali z turnusów wypoczynkowych w Pogorzelicy, Świnoujściu, w Rowach nad morzem oraz w Krynicy Górskiej.

W dniu 5 października 2018 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej im. W. Piechoty w Krapkowicach – Otmęcie uroczyście obchodzono Światowy Dzień Seniora, z udziałem wielu członków Związku oraz zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Bogdan Sałatyński - przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W czasie uroczystości wręczone zostały podziękowania i odznaczenia dla wyróżniających się członków Oddziału Rejonowego w Krapkowicach oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Aktywni seniorzy_1.jpeg

Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach „Miesiąca Seniora” organizowanego w gminie Krapkowice.  Bogata oferta zajęć mobilizowała seniorów do udziału w koncertach, spotkaniach, biesiadach, warsztatach artystycznych, w wycieczkach do Zagwiździa i Olesna. Wiele osób skorzystało z zaproszenia do krapkowickiego kina na wspólne z wnukami seanse bajkowe czy zajęcia czytelnicze w bibliotece w Krapkowicach.

W dniu 28 października 2018 r. w Krapkowickim Domu Kultury nastąpiło uroczyste zakończenie „Miesiąca Seniora”, które w tym roku zorganizowane zostało przy współudziale Oddziału Rejonowego w Krapkowicach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: koncerty wokalno – muzyczne, wernisaż prac plastycznych, wykład z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, prezentację podsumowującą „Miesiąc Seniora”, rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego „Tej, co nie zginęła” oraz słodki poczęstunek.

Aktywni seniorzy_2.jpeg

Podczas spotkania Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura złożył podziękowania Zarządowi Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krapkowicach za udział w gminnych wydarzeniach oraz pomoc w organizacji zakończenia „Miesiąca Seniora”.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).