• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kontynuacja współpracy z Gogolinem

Dwóch burmistrzów, dwie sąsiednie gminy, jeden cel – działania na rzecz mieszkańców. Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach odbyło się spotkanie burmistrzów Krapkowic i Gogolina. Poza gratulacjami Andrzej Kasiura i Joachim Wojtala podtrzymali deklarację dalszej współpracy. Przypomnijmy gminy podpisały partnerskie porozumienie w lipcu 2017 roku.

Efekty już widoczne są na wielu płaszczyznach współpracy społeczno-gospodarczej. Gminy z powodzeniem współpracują w pozyskiwaniu m.in. środków z Aglomeracji Opolskiej, dzięki czemu mieszkańcy obydwu miast mogą korzystać z otwartego kilka dni temu nowoczesnego Centrum Przesiadkowego. Dzięki aktywnej współpracy w ramach projektu budowy ścieżek rowerowych w Aglomeracji Opolskiej, gminom przyznano już środki na realizację tego zadania. Samorządy także wspólnie zabiegają o budowę Południowej Obwodnicy Krapkowic i Gogolina wraz z nową przeprawą mostową na Odrze z rządowego programu „Mosty +”.

IMG_2405.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).