• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Złota Piłka Funduszy Europejskich”

Jesteśmy jednym z samorządów, który najefektywniej sięga po dotacje unijne. 16 października w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu urząd marszałkowski podsumował podział 4 mld zł przeznaczonych dla Opolszczyzny do 2020 roku. Marszałek Andrzej Buła wyróżnił samorządy, firmy i instytucje tytułem „Złotej Piłki Funduszy Europejskich”. Nagrodę odebrał burmistrz Andrzej Kasiura.

Złota Piłka Funduszy trafiła do miast i gmin, które zdobyły najwięcej pieniędzy: Opola, Kędzierzyna-Koźla, Brzegu, Nysy, Ujazdu, Olesna, Krapkowic, Pokoju, Łubnian, Branic i Popielowa.

Rewitalizacja starego mostu kolejowego oraz parku miejskiego w Krapkowicach, Rewitalizacja obiektów zabytkowych - Wieży Bramy Górnej i murów obronnych wraz z otoczeniem w celu ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego oraz naturalnego Krapkowic, Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Limanowskiego w Krapkowicach oraz Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Piastowskiej w Krapkowicach to tylko niektóre z projektów współfinansowanych ze środków unijnych, które są w trakcie realizacji.