Nowa remiza OSP w Rogowie Opolskim już otwarta

Druhowie OSP z Rogowa Opolskiego mają powody do dumy. W sobotnie popołudnie (13.10.) otwarto uroczyście nowy budynek remizy strażackiej. 

Wydarzenie rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym. Następnie przemarszem przez wieś strażacy i zaproszeni goście dotarli na plac przed nową remizą, gdzie odbyła się część oficjalna.

Długo wyczekiwana remiza to budynek składający się z dużego garażu, pomieszczeń socjalnych – szatni, dwóch łazienek oraz salki szkoleniowej. Gmina Krapkowice przeznaczyła na ten cel nieco ponad 750 tys. zł.

Głównym wykonawcą obiektu była krapkowicka firma Budopap. W budowie remizy uczestniczyli także sami druhowie. Wykonali ogrodzenie remizy, wyrównali teren wokół oraz obsiali go trawą. Sfinansowali ze środków własnych zakup szafek kuchennych, osprzętu i wyposażenia do aneksu kuchennego.

Szczególne podziękowania zarówno Burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury jak i Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej Leszka Staniocha skierowane zostały na ręce prezesa OSP w Rogowie Opolskim Karola Stacha. To dzięki jego wieloletnim staraniom i zaangażowaniu możemy podziwiać nowy obiekt remizy. Swoją pracą przekonał Radę Miejską i Burmistrza Krapkowic o zasadności i potrzebie budowy nowego obiektu.

Otwarcie nowej remizy to także prezent dla tej jednostki, gdyż w tym roku przypada jej 125lecie istnienia. Z tej okazji nie zabrakło medali dla najbardziej zaangażowanych druhów. Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymał Norbert Kowalik. Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali Krzysztof Marzec, Kamil Kopa oraz Waldemar Marcinek. Natomiast brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa” trafił do Marka Wójcika, Mariusza Michna i Witolda Leśniaka.

Wszystkim zaangażowanym w budowę za wszelką okazaną pomoc w imieniu druhów składamy serdeczne podziękowania, jednocześnie życząc im satysfakcji z użytkowania nowego obiektu.