• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rewitalizacja mostu i koncepcja stadionu lekkoatletycznego w Otmęcie

Pierwsze robocze spotkanie i ważne uzgodnienia. W piątek 12 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach rozmawiano o przystosowaniu starego mostu kolejowego do ruchu samochodowego. W spotkaniu udział wzięli burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, przedstawiciele firmy projektowej, inspektor nadzoru, kierownik budowy oraz pracownicy urzędu. Głównym tematem były decyzje administracyjne i uzgodnienia niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Pierwszym celem tej modelowej współpracy jest uzyskanie pozwolenia na budowę do 12 miesięcy. Co oznacza możliwość rozpoczęcia prac już latem przyszłego roku.

IMG_2137.jpeg

Podczas spotkania rozmawiano także o rewitalizacji parku oraz stadionu sportowego wraz z basenem w Otmęcie. Opracowana już została koncepcja zagospodarowania terenu obiektu lekkoatletyczno-rekreacyjnego przy ulicy Olimpijskiej. Koncepcja poza boiskami: lekkoatletycznym, do piłki nożnej i ręcznej przewiduje między innymi rzutnie treningowe, siłownię zewnętrzną oraz trybuny dla 500 osób.

To zadanie o wartości prawie 10 mln zł przewidziane jest do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w następnych latach.

kocnepcja zagospodarowania obiekt lekkoatletyczny Otmęt.png

PNGkocnepcja zagospodarowania obiekt lekkoatletyczny Otmęt.png

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).