Złote i Diamentowe Gody

„Życie Wasze rozkwitało jak wiosna, pełne było zapału, radości oraz gorącego serca. Nauczyło Was jednak wiele- jak szanować człowieka, wielkość małżeństwa zahartowało cierpieniem. Pozwoliło Wam również ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie a bogactwem  swego serca i doświadczenia doskonalić założoną rodzinę”. Tak burmistrz Andrzej Kasiura 10 października   przywitał    pary świętujące piękny jubileusz. 60 lat pożycia małżeńskiego świętowali w Sali Ślubów: Janina i Józef Baherycz, Romana i Ryszard Dąbrowscy Jadwiga i Józef Gutkowscy, Magdalene i Władysław Guziak Klara i Kazimierz, Jaskulscy Maria i Józef Kania, Berta i Leon Malek, Krystyna i Brunon Nowak, Alina i Stanisław Pawełczyk, Hildegarda i Walter Pelka, Stefania i Hubert Piosek, Rozalia i Ernest Reinert, Dorota i Werner Stawik, Lotta i Franciszek Wojtyna, Hieronima i Jan Zawadzcy.

IMG_1991 (Custom).jpeg

Wzajemny szacunek, cierpliwość i wyrozumiałość – te wartości, jak przyznają małżonkowie, stanowią filar trwałego związku. A wiedzą, co mówią są ze sobą aż pół wieku. 11 października   w Krapkowickim Domu Kultury z kolei swoje złote gody świętowali: Stanisława i Tadeusz Antoszek, Antonina i Tadeusz Bartkowscy, Irena i Jan Brzeziccy,Zofia i Zdzisław Czapczyk, Halina i Bogusław Gała, Janina i Marian Głąb, Helena i Hubert Hulin, Teodora i Zygmunt Jaszkowic, Janina i Franciszek Kurek, Maria i Jan Lysek,Czesława i Erwin Nowak,Maria i Manfred Nyga, Barbara i Eryk Olczak, Maria i Jan Pierzyna, Czesława i Jan Pietraś,Elżbieta i Kazimierz Siudak, Wanda i Ryszard Ściubidło, Barbara i Jürgen Wróblewscy,Teresa i Stefan Zawieja.

„Dziękuję Państwu za wszystko czego dokonaliście w życiu: za Waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci i noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na Waszej skroni…” Jesteście wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń” tak do Jubilatów mówił burmistrz Andrzej Kasiura.

Podczas spotkania nie zabrakło także symbolicznej lampki szampana oraz występów Klubu Wokalisty działającego przy Krapkowickim Domu Kultury.

Wszystkim parom życzymy wszelkiej pomyślności oraz dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.