Opolska OZE dla gminy Krapkowice

Gmina Krapkowice przyjazna ekoenergetyce i efektywności energetycznej. Jesteśmy jedynym samorządem na Opolszczyźnie, do którego trafiła nagroda. Burmistrz Andrzej Kasiura odebrał statuetkę „Opolska OZE” z rąk byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Za działalność na rzecz promocji ekoenergetyki nagrodzeni zostali także państwo: Beata i Joachim Smiatek z Jemielnicy oraz Renata i Dariusz Kiesińscy z Janowa.   

IMG_2015.jpeg

Opolska OZE to konkurs organizowany od 2012 roku przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Jego celem jest propagowanie odnawialnych źródeł energii w województwie i w Polsce. Są to osoby, organizacje, instytucje, dla których Odnawialne Źródła Energii to pewnego rodzaju element funkcjonowania lub sposób na życie zawodowe, jak również prywatne.   

Gmina Krapkowice doceniona została za wykorzystanie OZE w budynkach użyteczności publicznej. Przypomnijmy, na Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Piechoty zainstalowanych jest 20 kolektorów solarnych o powierzchni 240 m2, a w piwnicach zamontowano system pomp ciepła. Na 260 m2 dachu Krapkowickiej Pływalni Delfin znajdują się panele fotowoltaiczne. Odnawialne Źródła Energii wykorzystano także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kórnicy i sali sportowej  przy Publicznej Szkole Podstawowej w Żywocicach.