PSSP nr 5 najlepsza w województwie

9 października w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyła się uroczysta gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół w województwie opolskim.  Po uroczystym otwarciu i powitaniu przez dyrektora Zespołu Szkól z Nysy oraz prezesa  szkolnego związku sportowego rozpoczęło się oficjalne przedstawienie wyników współzawodnictwa. Na Gali obecna byłą szkolna delegacja oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

DSCF4886.jpeg

W roku szkolnym 2017/2018 w zawodach sportowych uczestniczyło 136 szkól z naszego województwa. Szkoły rywalizowały w konkurencjach: halowa piłka nożna, mini piłka nożna, siatkówka, koszykówka, unihokej, gry i zabawy, lekkoatletyka, wędkarstwo spławikowe, czwórbój la, trójbój la, dwa ognie, pływanie, tenis stołowy, badminton, szachy, biegi przełajowe.

Każde zawody rozpoczynały się na etapie gminnym, następnie mistrzowie gmin rywalizowali na szczeblach powiatowych.  Mistrzowie powiatów zdobywali awans do półfinałów wojewódzkich, które były ostatnim etapem kwalifikacji do wielkiego finału wojewódzkiego.  Wyniki na poszczególnych etapach były odpowiednio przeliczane na punkty. Po zakończeniu roku szkolnego nastąpiło podsumowanie wszystkich zawodów i po podliczeniu punktów okazało się, że w kategorii szkół podstawowych (klasy 1-6) w ramach Igrzysk Dzieci pierwsze miejsce zajęła nasza Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5.

W ramach rywalizacji sportowej PSSP nr 5 zdobyła  92 punkty. Na ten wynik wpłynęły sukcesy naszych uczniów: 1 miejsce w województwie w halowej piłce nożnej chłopców,  1 miejsce w województwie w wędkarstwie spławikowym, 1 miejsce w skoku w dal (Dawid Grzejszczak),  2 miejsce w biegu na 500 m (Piotr Schreiber), 2 miejsce w biegu na 100 m (Dawid Grzejszczak) 2 miejsce w województwie w mini piłce nożnej chłopców, 2 miejsce w województwie w czwórboju la chłopców,  3 miejsce w województwie w unihokeju chłopców, 4 miejsce w województwie w czwórboju la dziewczyn, 4 miejsce w województwie w mini piłce ręcznej dziewczyn,  finały wojewódzkie w trójboju la i tenisie stołowym drużynowym,  półfinały wojewódzkie w dwa ognie chłopców i mini siatkówce dziewczyn.

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom. Jesteście wspaniali.

              Wyniki współzawodnictwa:

 

  1. PSSP-5 Krapkowice, 92 pkt
  2. SP-4 Namysłów, 91 pkt
  3. PSP-2 Opole, 79 pkt
  4. SP-1 Nysa, 57 pkt
  5. SP-3 Namysłów i PSP-2 Głuchołazy, 54 pkt