• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Sezon grzewczy rozpoczęty

SAM_7022.jpeg

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni rozpoczęty został sezon grzewczy w budynkach. Widoczne to jest gołym okiem na ulicach Krapkowic. Z kominów budynków wydobywa się często gęsty dym, który przez wielu utożsamiany jest ze spalaniem śmieci w piecach. Dym nie jest jednak dowodem na termiczne przekształcanie odpadów. Może świadczyć o słabej jakości opału, starym lub nierozgrzanym piecu bądź o nieumiejętnym jego rozpalaniu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Krapkowicach otrzymując informację o dużym zadymieniu przeprowadzają na podstawie upoważnienia Burmistrza wydanym na podstawie Ustawy Prawo Ochrony Środowiska kontrolę spalanych substancji grzewczych podczas, której stwierdzają czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem czy też nie. Właściciel bądź lokator nieruchomości ma obowiązek wpuszczenia strażników miejskich na teren posesji celem dokonania takiej kontroli. Odmowa powoduje niezwłoczne zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 225 Kodeksu Karnego. Przypominamy, że spalanie odpadów to wykroczenie za, które można otrzymać mandat karny do 500 zł.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).