• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Oktoberfest 2018

Dziesiątki biesiadnych stołów, występy orkiestr, zespołów i solistów, do tego barwne bawarskie stroje. Największy Oktoberfest w województwie odbył się w Krapkowicach.

Tegoroczne, dwudniowe dożynki chmielne w Krapkowicach należą do rekordowych pod względem frekwencji. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę miejsca siedzące zostały szczelnie wypełnione. Święto złotego trunku z roku na rok zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Powodem jest przede wszystkim dobra zabawa. Liczne koncerty orkiestr, występy solistów oraz zespołów przy śląskich i niemieckich szlagierach wprowadzają zgromadzonych gości w iście bawarską atmosferę, która niczym nie od biega od tej oryginalnej w Monachium. Tegoroczną gwiazdą wieczoru był znany z koncertów na Śląsku Toby z Monachium. Jego słynne szlagiery szybko porwały publiczność do tańca. Konkursy, zabawy, upominki dla przebranych gości, to wszystko uzupełnia dobrą zabawę do późnych godzin.

Oktoberfest w Krapkowicach to także uczta dla podniebienia. Nie zabrakło pieczonej golonki, kiełbasek z grilla i innych smakołyków. Imprezie towarzyszył także kiermasz domowych wyrobów oraz rękodzieła. Zakupić można było swojskie wędliny, sery, miody oraz przetwory. Dobra zabawa, przyjazny klimat i integracja to główne atuty Oktoberfestu w Krapkowicach, a coraz większa frekwencja utwierdza w przekonaniu, że tego typu wydarzenia są potrzebne w naszym regionie.

Dziękujemy Państwu za dwa dni doskonałej zabawy.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).