• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

[03-04-2013] MIEJSKO-GMINNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 22 marca 2013 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach odbyły się Miejsko-Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach. Wzięli w nim udział uczniowie, uzyskujący najlepsze wyniki w eliminacjach rozgrywanych szkołach
z terenu naszej gminy. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.

Chcąc w większym stopniu przybliżyć wiedzę o pożarnictwie, po przeprowadzonym turnieju, uczestnicy konkursu wraz z laureatami konkursu plastycznego o tematyce pożarowej, uczestniczyli w pokazach sprzętu pożarniczego połączonego z dyskusją w Komendzie PSP w Krapkowicach. Uczniowie mogli się również zapoznać
z funkcjonowaniem centrum dowodzenia, poznać cały proces alarmowania począwszy od próbnego zgłoszenia telefonicznego na nr 112 lub 998, poprzez uruchomienie alarmu w budynkach aż do wyjazdu samochodów bojowych.

Po pokazach, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wszystkich uczestnikom turnieju wiedzy pożarniczego oraz laureatom konkursu plastycznego.


Wyniki konkursu:
Kategoria wiekowa szkół podstawowych:
I miejsce – Jakub Bartkowski - PSP Nr 4 w Krapkowicach,
II miejsce – Denis Kurek – ZSS Nr 1 w Krapkowicach.
III miejsce – Dawid Linek - PSP Nr 4 w Krapkowicach,
Kategoria wiekowa gimnazjum:

I miejsce – Dawid Urbanek - ZSS Nr 1 w Krapkowicach
II miejsce – Remigiusz Jarosławski - ZSS Nr 1 w Krapkowicach.
III miejsce – Wiktor Czyż - ZSS Nr 1 w Krapkowicach.

Do etapu powiatowego przechodzą osoby które zajęły dwa pierwsze miejsca
z każdej poszczególnej kategorii wiekowej. Wszyscy uczniowie biorący udział
w konkursie otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
 

DSC02267.jpeg DSC02247.jpeg
DSC02242.jpeg DSC02237.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).